❤️Doprava ZDARMA od 500 Kč.

Jak vrstvit zimní oblečení

Vrstvení oblečení je důležité především v zimním období. Pomůže vám zůstat v teple, i když teplota klesne. Je to snadný způsob, jak přidat k oblečení další hřejivou vrstvu, aniž byste si museli kupovat nový kabát nebo bundu. Zajímá vás, jak nejlépe vrstvit oblečení v zimě? Povíme vám, jak na to!

V čem spočívá vrstvení oblečení? 

Vrstvy oblečení fungují nejlépe, když jsou vyrobeny z různých materiálů: jedna vrstva může být z bavlny, zatímco druhá z vlny nebo fleecu. To vám umožní vrstvy odebrat, když vám začne být příliš horko, nebo je zase přidat, když se ochladí. Každý druh materiálu totiž hřeje jinak.  

 

Tajemství vrstvení spočívá v nalezení správné kombinace triček a kalhot, která dobře padne a je pohodlná. Důležité je také spodní prádlo. Správná volba především kvalitního spodního prádla je velmi důležitá

Zde je několik příkladů spodního prádla pro vrstvení:

Zima se blíží. A s ní i potřeba vrstvit své oblečení, abyste zůstali v teple. Ale co když nevíte, jak oblečení vrstvit? Pomůže vám Arth.cz! Připravili jsme pro vás stručný návod, jak vrstvit zimní oblečení, abyste zůstali v teple a pohodlí a zároveň vypadali skvěle.

 

  • Nejdříve popořadě: Budete potřebovat spodní prádlo, které je na vrstvení jako dělané. Pokud máte bavlněné spodní prádlo, okamžitě ho vyhoďte a nahraďte ho vlnou nebo syntetickými směsmi. Bavlna může odvádět vlhkost od těla a způsobit, že vám bude zima, i když na sobě budete mít více vrstev oblečení. 

 

  • Další na řadě jsou základní vrstvy - to jsou věci, které jsou nejblíže vaší pokožce a které vás nejvíce zahřejí a udrží v suchu, když venku začne foukat vítr. Měly by být dostatečně dlouhé, aby se při nošení pod dalšími vrstvami oblečení nepříjemně neshrnuly. Dobrým pravidlem je vybrat si něco, co zakryje celý střed těla - tyto vrstvy chcete mít neustále u těla, aby mohly plnit svou funkci a nepropouštět vlhkost zespodu! 

 

Vrstvení je skvělý způsob, jak se v zimě zahřát, ale může být těžké zjistit, v jakém pořadí oblečení vrstvit. Zde je několik tipů, jak se správně přizpůsobit:

Základní vrstvy

Základní vrstva (například dlouhé spodní prádlo) vám pomůže udržet teplo. Je důležité najít základní vrstvu, která dobře padne a při nošení se nevyhrnuje ani neshrnuje. Dobrým příkladem spodního prádla je body, které vám zakryje celý střed těla a záda. Také se vám nebude vyhrnovat pod oblečením, jelikož to může být velmi otravné! 

Střední vrstvy

Střední vrstvy oblečení jsou obvykle vyrobeny ze syntetických vláken, která mezi nimi a vaší pokožkou zachytí vzduch, což vám pomůže izolovat od nízkých teplot. Tkaniny se směsí spandexu mohou být dobrou volbou pro střední vrstvy, protože mají obvykle elastické vlastnosti, které usnadňují jejich oblékání a svlékání přes další vrstvy.

Svrchní oblečení

Svrchní oděvy jsou obvykle vyrobeny z přírodních vláken, jako je vlna nebo bavlna. Tyto látky skvěle zadržují vzduch kolem těla, takže vám bude tepleji. Trik spočívá v tom, že najdete svrchní oblečení, které je dostatečně prodyšné, aby v sobě nezadržovalo tolik vlhkosti. 

Tipy na spodní prádlo

Nevíte si rady, kde vybrat správné spodní prádlo pro ženy? Na Arth najdete mnoho druhů spodního prádla, takže si jistě vyberete to své!