❤️Doprava ZDARMA od 500 Kč.

Odpovědi na často kladené otázky o podprsenkách

Podprsenky jsou součástí naší každodenní rutiny, od pohodlných každodenních podprsenek po sexy podprsenky a podprsenky bez ramínek, všichni jich vlastníme spoustu pro každou příležitost! Pro kus spodního prádla, které nosíme každý den, mohou být tak trochu záhadou. Proto si v tomto článku odpovíme na ty nejčastěji kladené otázky o podprsenkách!

Vše, co chcete vědět o podprsenkách 

Máte otázky, na Arth máme odpovědi! Chceme být vaším zdrojem informací o všech věcech týkajících se podprsenek - od toho, jak si změřit podprsenku, až po to, jak o podprsenky pečovat. 

Zde jsou tedy nejčastější dotazy týkající se podprsenek:

Jak poznám, zda mi podprsenka sedí?

Pokud vám podprsenka nesedí správně, všimnete si, že vás z ní po delší době nošení (nebo dokonce jen po jednom dni) bolí záda nebo krk. Můžete také pociťovat podráždění kvůli tomu, že se vám ramínka zarývají do kůže nebo se pod nimi dělají červené skvrny, protože se celý den třou o ramena - to může být obzvlášť nepříjemné, pokud máte na sobě šaty, které odhalují ramena! Měla byste si také uvědomit, jak dlouho trvá, než podprsenka mezi cykly uschne; pokud je po dvou dnech, kdy si ji znovu oblékáte, stále mokrá, může to znamenat, že je něco špatně v její konstrukci a provedení, co je třeba před dalším nošením vyřešit, aby nedošlo k dalšímu poškození, jako jsou strie nebo trvalé změny barvy pokožky. 

 

Pokud střed přední části podprsenky nedoléhá na váš hrudník, aniž by vznikla mezera nebo se podprsenka nevytáhla, je příliš velká. Pokud je mezi košíčky prostor a prsní tkáň se rozlévá po stranách nebo v horní části košíčků, je příliš malá. Ramínka by měla při nejvolnějším nastavení zůstat na svém místě a nesklouzávat z ramen. Pokud sklouzávají dolů i při nošení na nejtěsnějším nastavení, utáhněte je! A konečně, a to je velmi důležité - pokud se vám košíčky rozlévají přes horní část nebo boky (a ne jen přes kostice), kupte si větší velikost košíčků!

Proč potřebuji podprsenku?

Podprsenky jsou navrženy tak, aby podporovaly a tvarovaly prsa, která jinak mohou být povislá nebo deformovaná. Pomáhají také zabránit tomu, aby prsa při pohybu poskakovala, což může způsobovat bolest a nepohodlí. Nošení podprsenky může pomoci předcházet bolestem zad, ramen a krku tím, že podpírá horní část těla. 

Jak často bych měla podprsenky měnit?

Podprsenky byste měla měnit každých 6 měsíců, protože časem ztrácejí pružnost (což znamená, že už nebudou správně držet).

Jak si mohu koupit podprsenku?

Nejlepší způsob, jak najít podprsenku, která vám bude dobře sedět, je nechat si ji změřit. Ve většině obchodních domů najdete odborníka na úpravu podprsenek, nebo pokud jste v úzkých, můžete použít naši praktickou tabulku, která vám pomůže přibližně změřit vaše rozměry. Pokud již znáte dobře své rozměry, můžete podprsenky nakupovat jednoduše přes internet na nějakém z kvalitních e-shopů. 

Kde seženete kvalitní a originální podprsenky? 

Kvalitní a jedinečné kousky, a to nejen podprsenek seženete u nás na Arth.cz! Vybrat si můžete z několika barev, tvarů a stylů, takže si opravdu každý najde to své.