Jak vybrat sluneční brýle podle tvaru obličeje

Sluneční brýle sice nejsou jenom na parádu, mají převážně ochrannou funkci, i přesto nikdo nechce nosit něco, co jeho outfit shodí na nižší úroveň. Aby byl tento módní doplněk spíše zdrojem vašeho sebevědomí, vyberte si ho na základě tvaru obličeje. Právě tvář bude tím nejlepším pomocníkem při výběru nepostradatelného parťáka, který člověka provede letním horkým obdobím.

Obecná pravidla a zásady

Ještě, než se přesuneme k jednotlivým tvarům obličeje stojí za zmínění několik základních pravidel. Držte se jich a koupě slunečních brýlí nebude nerozlousknutelným oříškem:

  •  Horní linie obroučků musí vždycky kopírovat linii obočí.
  •  Barvy vybírejte s ohledem na váš styl.
  •  Zohledněte nejen tvar obličeje, ale také barvu vašich vlasů.

Hranatý obličej si zaslouží oválné modely

Patříte k jedincům, kteří mají hranatý obličej nebo tvář s ostřejšími rysy? Vaše lícní kosti jsou pravděpodobně vystouplé, čelist trochu širší, brada hranatá. Jinými slovy je vaše tvář jako dělaná pro oválné modely nebo asymetrické brýle, které dokážou ony geometrické tvary rozbít, a tím obličej celkově zjemnit.

Naštěstí se přesně takové modely dostaly po letech znovu do popředí čili nabídka je víc než pestrá. Vyberte si barvu a provedení, které je vašemu stylu blízké.

Pro kulatý obličej hranaté tvary

Stejně, jako se lidé s hranatým obličejem snaží kulatými brýlemi rozbít jeho tvar, u lidí s kulatou tváří je to také tak. Jen se tedy snažíme hranatými modely rozbít onu kulatost, která se sice může jevit někomu jako roztomilá, ovšem majitelé takto tvarovaného obličeje v tom nevidí často mnoho pozitiv.

Sluneční brýle s hranatým tvarem jsou trefou do černého, naopak za přešlap lze označit kulaté a velké obroučky, jež mají tendenci obličej ještě víc nafouknout.

Oválný obličej je univerzální

Je váš obličej spíše oválného charakteru? Pak se můžete označit za šťastlivce! Hodí se k vám totiž prakticky jakýkoli styl brýlí. Ve vašem případě neexistují žádná omezení nebo zásady, kterými byste se museli řídit. Můžete se orientovat aktuálními trendy a zakoupit si jak kulaté lennonky, tak oversized modely ze zlatých sedmdesátých let.