Trendy ve světě slunečních brýlí. Buďte in i v létě

Sluneční brýle jsou nejen ochranou našeho zraku v době, kdy venku padají teplotní rekordy, ale jsou také doplněním našeho outfitu. I proto bychom při výběru měli sledovat nejen UV filtr, který říká, jak velkou ochranou bude módní doplněk našeho zraku, ale také jejich celkový styl. Abyste si domů nepřinesli nemoderní kousek, odhalte společně s námi trendy ve světě slunečních brýlí.

Čtvercové jsou trefou do černého

Pokud sledujete známé tváře na sociálních sítích, mohli jste zaznamenat jedno - čtvercové obroučky a oversized velikost. Přesně tak lze popsat aktuální trend, který propagují celebrity, jako Kim Kardashian. Nejen ona se však zamilovala do kousku, o kterém lze říct, že se navrátil z devadesátých let.

Jestliže chcete znásobit odvážnost tohoto módního doplňku, pořiďte si ho v gepardím nebo jiném zvířecím vzoru. Nesázejte na jednobarevnost. Sice se nosí a je stále in, na druhou stranu zvířecí motivy jen podtrhnou dobu, z níž pochází čili osmdesátá, devadesátá léta.

Kulaté brýle pro ni i pro něj

Jste zastánci staré známé klasiky? Pak oceníte, že se na pulty obchodů vrací kulaté brýle. Hodí se nejen do pánské, ale také dámské sbírky a sluší jakémukoli tvaru obličeje. Pakliže jste majiteli spíše kulatého obličeje a chtěli byste svůj tvar něčím “rozbít”, sáhnout můžete i po hranaté alternativě, která se navrátila do módy společně s kulatou sestrou.

Cat eye hlásí svůj comeback

Každá nákupní maniačka jistě potvrdí to, že minulost se zkrátka vrací do módy. Svůj comeback v posledních letech oznámila batikovaná trička, halenky s rozšířenými rukávy i zvonové kalhoty, které byly mnohými lidmi nesnášené, jinými však urputně milované. Podobný návrat hlásí i brýle ve stylu cat eye, kterým se také říká brýle s motýlími obroučkami. Nosit je mohou mladí i starší generace, kterým díky jejich velikosti perfektně zakryjí vrásky v okolí očí.